FRANCIE

VOJENSKÁ HISTORIE U KANÁLU LA MANCHE

Na tomto zájezdu kromě klasických bodů našeho zájmu - baterií Atlantického valu (např. Todt, Oldenburg, Waldam), odpalovacích základen pro V1, V2 a V3, strávíme dva dny na největším světovém setkání plachetnic v Rouenu. Účastnit se má na padesát plachetnic a desítka soudobých válečných lodí. Prohlédneme si tvrz Maginotovy linie Hackenberg a vojenská muzea Memorial 1939 - 1945, Musée memorial 19. srpen 1942, muzeum k operaci Dynamo...

Co je možné na zájezdu vidět: • odpalovací základny pro V1, V2 a V3 • baterii Todt i se železničním kanonem • plachetnice a válečné lodě v Rouenu • obří tvrz Maginotovy linie Hackenberg...

Muzea a vstupné v ceně:Ambleteuse - vojenské muzeum 39-45 • Audinghen - muzeum baterie Todt • Calais - vojenské muzeum Memoire 1939-1945 • Dunkerque - muzeum operace "Dynamo" • Dieppe - muzeum vylodění 19. srpen 1942 • Éperlecques - základna V2 Blockhaus • Le Tréport - baterie Kahl-Burg • Mimoyecques - základna V3 • Veckring - tvrz Hackenberg • Wizernes - základna V2 La Coupole

Volný vstup:Ardouval - odpalovací zařízení V1


TERMÍN: 11.06. - 19.06.2023

DÉLKA ZÁJEZDU: 9 dní

CENA: 19 990 Kč

DOPRAVA: MINIBUSEM nebo AUTOBUSEM

VELIKOST SKUPINY: STŘEDNÍ VELKÁ

STRAVOVÁNÍ V CENĚ: NENÍ

ZEMĚ: FRANCIE, NĚMECKO

- PROGRAM ZÁJEZDU -


1. den

Průjezd Českou republikou po trase Olomouc - Brno - Praha do Plzně na nocleh.


2. den

Brzký ranní odjezd z hotelu, průjezd přes Německo do východní Francie, zde prohlídka povrchu a vnitřku jedné z největších tvrzí Maginotovy linie - Hackenberg. V případě času procházka po některé z tvrzí u Verdunu. Nocleh.


3. den

Odjezd z Verdunu k St. Omeru, zde prohlídka obřích staveb třetí říše La Coupolle a Eperleques, sloužících jako základna raket V2. Nocleh v oblasti Calais.


4. den

V oblasti Calais prohlídka muzea "Musée Memoire 1939-1945", baterie Oldenburg a Waldam, v Dunkerque návštěva muzea k operaci "Dynamo" - evakuace spojeneckých vojsk v roce 1940. Nocleh opět v oblasti Calais.


5. den

Prohlídka muzea "Musée 39-45" v Ambleteuse, dále pak prohlídka obří baterie Todt s bohatou sbírkou zbraní a militarií. Venku je k vidění v Evropě unikátní železniční kanon Krupp K5 ráže 28 cm. Poté ještě prohlídka odpalovací základny pro V3 v Mimoyecques, přejezd na nocleh do Dieppe.


6. den

Dieppe přejezd do Rouenu, kde se koná akce "L'Armada". Je to největší světové setkání plachetnic, ale zastoupeny jsou zde i moderní vojenské lodě. Návrat na ubytování do Dieppe.


7. den

Návštěva muzea k vylodění v Dieppe - "Le Mémorial du 19 août 1942", poté odpalovací základna pro V1 v Ardouvalu a nakonec v Le Treportu prohlídka baterie Atlanického valu "Kahl-Burg". Návrat na ubytování v Dieppe.


8. den

Přejezd znovu do Rouenu, sledování odjíždějících lodí z akce "L'Armada", přesun do Remeše na ubytování.


9. den

Odjezd z Remeše přes Německo do Rozvadova a dále na Prahu, Brno a do Olomouce. 


Program je rámcový, pořadí navštívených muzeí se může změnit.

- PODROBNOSTI O ZÁJEZDU -

UBYTOVÁNÍ: 8x ve 2*/3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích se sprchou a WC.

STRAVOVÁNÍ V CENĚ: není (vlastní, viz informace o stravování).

CENA: 19 990 Kč.

NÁSTUPNÍ MÍSTA: Olomouc, Brno, Praha, Plzeň a po dohodě po trase.

MINIMÁLNÍ POČET CESTUJÍCÍCH PRO REALIZACI ZÁJEZDU: 32 osob.

V CENĚ JE ZAHRNUTO

V CENĚ NENÍ ZAHRNUTO

NEPOVINNÉ PŘÍPLATKY