JIHOVÝCHODNÍ POLSKO

Zájezd s okružní jízdou jihovýchodním Polskem a východním Slovenskem. V programu zastávka v Gliwicích u vysílače, prohlídka polského opevnění v Dobieszowicích, rakouského v Přemyšlu a sovětské Molotovovy linie. V Krakově prohlídka leteckého muzea. Po cestě do Přemyšlu prohlídka unikátního úkrytů pro štábní vlak a muzea v Blizně, kde se prováděly zkoušky V-2. Po přesunu k hranicím prohlídka muzea ve Svidníku, Údolí smrti, vojenských hřbitovů a dukelského bojiště s místním prvotřídním odborníkem. Zájezd bude zakončen prohlídkou muzea SNP v Banské Bystrici.

Co je možné na zájezdu vidět: • jediný zachovalý polský stíhač PZL-11 • stíhačku Caudron 714 • 400 metrů dlouhý úkryt pro štábní vlak • bunkry Molotovovy linie v Přemyšlu • německý Pz IV a útočné dělo StuG 40...

Muzea a vstupné v ceně:Banská Bystrica - muzeum SNP • Blizna - historický park • Dobieszowice - pěchotní srub • Dukla - muzeum ve městě • Gliwice - muzeum • Krakov - letecké muzeum • Přemyšl – muzeum tvrze, pěchotní srub Molotovovy linie • Stepina - ukryt pro štábní vlak • Svidník - vojenské muzeum.

Volný vstup: Přemyšl – tvrz Borek, tvrz Salis Soglio.


TERMÍN: 13.08. - 18.08.2024

DÉLKA ZÁJEZDU: 6 dní

CENA: 12 590 Kč

DOPRAVA: MINIBUSEM nebo AUTOBUSEM

VELIKOST SKUPINY: STŘEDNÍ VELKÁ

STRAVOVÁNÍ V CENĚ: NENÍ

ZEMĚ: POLSKO

- PROGRAM ZÁJEZDU -


1. den

průjezd ČR po trase Praha - Brno - Olomouc - Ostrava - hranice Česko/Polsko. Po vstupu do Polska přejezd do Gliwice, zde u vysílačky prohlídka muzea, věnovanému "přepadení" této vysílačky. Poté přejezd ke Katovicím na prohlídku polského srubu z roku 1939 v Bobrownikach. Večer možnost individuální prohlídky historického centra města Krakov. Nocleh.


2. den

prohlídka krakovského Muzea letectví a kosmonautiky (mj. PZL 11, Me 109 a 209), odjezd směrem na Přemyšl. Po cestě prohlídka německého druhoválečného úkrytu pro štábní vlak ve Stepině a muzea "Historického parku" v Blizně (místo zkoušek raket V-1 a V-2). Nocleh v Přemyšlu.


3. den

studium opevnění v Přemyšlu a okolí – rakousko-uherské pevnosti "Salis Soglio" a "Borek" a sovětské Molotovovy linie přímo v Přemyšlu a pak v Krasiczynu (mj. dělostřelecký srub). Zastávka na prvoválečných vojenských hřbitovech. Nocleh opět v Přemyšlu.


4. den

zastávka u slovenského hřbitova vojáků z Rychlé skupiny z r. 1941. Další zastávka pak v Nowosielcach na hřbitově, kde jsou pohřbení čsl. vojáci – příslušníci 2. parabrigády. Návštěva muzea v Dukle. Přejezd na Slovensko do Svidníku. Nocleh.


5. den

prohlídka dukelského bojiště (památník čsl. armádního sboru, vojenské přírodní muzeum - "údolí smrti", německý vojenský hřbitov v Hunkovcích…) s místním odborným průvodcem a vojenského muzea ve Svidníku. Přejezd na ubytování do Ružomberoku. Při průjezdu Liptovským Mikulášem zastávka na vojenském hřbitově s padlými z čsl. armádního sboru. Nocleh.


6. den

odjezd do Banské Bystrice, zde prohlídka Muzea SNP s vnitřní a venkovní expozicí (venku např. čsl. tank LT-38, německý Pz IV a útočné dělo StuG 40, kulometný vůz z obrněného vlaku Hurban, letoun Li-2…). Po prohlídce odjezd do ČR, průjezd po trase Uherské Hradiště – Brno – Praha.


Program je rámcový, pořadí navštívených muzeí se může změnit.

- PODROBNOSTI O ZÁJEZDU -

UBYTOVÁNÍ: 5x ve 2*/3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích se sprchou a WC.

STRAVOVÁNÍ V CENĚ: není (vlastní, viz informace o stravování).

CENA: 12 590 Kč.

NÁSTUPNÍ MÍSTA: Pardubice, Olomouc, Ostrava a po dohodě po trase.

MINIMÁLNÍ POČET CESTUJÍCÍCH PRO REALIZACI ZÁJEZDU: 32 osob.

V CENĚ JE ZAHRNUTO

V CENĚ NENÍ ZAHRNUTO

POVINNÉ PŘÍPLATKY

NEPOVINNÉ PŘÍPLATKY