PETROHRAD

MUZEA A NÁMOŘNÍ PŘEHLÍDKA

Zájezd za Dnem ruského vojenského námořnictva a petrohradskými muzei. Postupně navštívíme námořní, dělostřelecké a ženijní, a železniční muzeum. Nezapomeneme na symbol bolševické revoluce - křižník Aurora. Prohlédneme si i "civilní" Petrohrad a carské Petrodvorce.

Co je možné na zájezdu vidět: • křižník Aurora • nejmodernější ruské válečné lodě • dělostřelecké muzeum a sbírku Kalašnikova • velkou sbírku lokomotiv a vagonů (mj. balistickou raketu na žel. podvozku, železniční kanon 305 mm • letní sídlo carů - Petrodvorce • hlavní město Ruského impéria - Petrohrad

Muzea a vstupné v ceně: Petrodvorec - muzeum Peterhof • Petrohrad - námořní muzeum, dělostřelecké a ženijní muzeum, železniční muzeum, muzeum obrany Leningradu, křižník Aurora.

TERMÍN: ZDE

DÉLKA ZÁJEZDU: 6 DNÍ

DOPRAVA: LETADLEM

STRAVOVÁNÍ: SNÍDANĚ

ZEMĚ: RUSKO

- PROGRAM ZÁJEZDU -

1. den: odlet z Prahy do Petrohradu. Po příletu do Petrohradu (dle času příletu) ubytování a eventuálně individuální prohlídka centra. Nocleh.

2. den: prohlídka ikonického křižníku Aurora a poté dělostřeleckého a ženijního muzea (jedno z největších na světě). Individuální prohlídka centra města. Nocleh.

3. den: prohlídka námořního a pak i železničního muzea s velkou sbírkou lokomotiv a vagonů (mj. i čsl. lokomotivy, balistická raketa na žel. podvozku, železniční kanon 305 mm, Sapsan...), individuální prohlídka Petrohradu. Nocleh.

4. den: výlet do Petrodvorců do bývalého letního sídla carů s překrásnými fontánami, vodní kaskádou a s rozlehlými parky. Návrat do Petrohradu a prohlídka muzea obrany Leningradu. Nocleh.

5. den: celodenní účast na oslavách "Dne ruského vojenského námořnictva". Na řece Něvě se budou prezentovat nejmodernější válečné lodě všech ruských flot. Nocleh.

6. den: přesun na letiště, odlet z Petrohradu a přílet do Prahy.

Program je rámcový, pořadí navštívených muzeí se může změnit. Každý den po ukončení oficiálního "vojenského" programu možnost individuální prohlídky Petrohradu. Po Petrohradu a do Petrodvorců se využije perfektně fungující místní hromadná doprava.

- PODROBNOSTI O ZÁJEZDU -

UBYTOVÁNÍ: 5x ve 3* hotelu ve dvoulůžkových pokojích se sprchou a WC.

STRAVOVÁNÍ: snídaně (jinak vlastní, viz informace o stravování).

NÁSTUPNÍ MÍSTO: Praha - Letiště Václava Havla.

MINIMÁLNÍ POČET CESTUJÍCÍCH PRO REALIZACI ZÁJEZDU: 10 osob.

V CENĚ JE ZAHRNUTO

V CENĚ NENÍ ZAHRNUTO

  • KAPESNÉ NA ÚTRATU