VÍDEŇ A BRATISLAVA

Zájezd na prodloužený víkend k sousedům. V Rakousku byla 26. října 1955 uzákoněna rakouská neutralita, proto je tento den státním svátkem. Uvidíme přehlídku rakouského Bundesheeru a sbírku ve vojenském muzeu v Arsenalu. Podíváme se i na československé opevnění v Petržalce a do dopravního muzea v Bratislavě.

Co je možné na zájezdu vidět: • automobil, ve kterém byl zastřelen Ferdinand d'Este • originální protitankový kanon 85 mm ve srubu Hřbitov • prototypy osobních vozů Tatra • zachovalé • druhoválečné protiletadlové věže • nejmodernější vojenskou techniku Bundesheeru...

Muzea a vstupné v ceně:Bratislava - dopravní muzeum, pěchotní srub B-S 8 "Hřbitov", pěchotní srub B-S 4 nebo B-S 6 • Vídeň - vojenské muzeum.


TERMÍN: 26.10. - 28.10.2024

DÉLKA ZÁJEZDU: 3 dny

CENA: 8 590 Kč

DOPRAVA: MINIBUSEM nebo AUTOBUSEM

VELIKOST SKUPINY: MALÁ STŘEDNÍ

STRAVOVÁNÍ V CENĚ: NENÍ

ZEMĚ: RAKOUSKO, SLOVENSKO

- PROGRAM ZÁJEZDU -


1. den

průjezd ČR po trase Praha - Brno - Mikulov. Po příjezdu do Vídně volná prohlídka rakouského Bundesheeru a dalších rakouských bezpečnostních složek na prostranství Hofburgu. Poté ještě zastávka v protiletadlových věží ze 2. světové války v parku Augarten. Odjezd na nocleh do Bratislavy.


2. den

v Bratislavě prohlídka dopravního muzea, poté přejezd na Petržalku kde bude prohlídka některých srubů bývalého čsl. opevnění B-S 8 "Hřbitov" a B-6 "Vrba" nebo B-4 "Lány". Poté zastávka na památníku padlých sovětských vojáků Slavín. Nocleh opět v Bratislavě.


3. den

odjezd z Bratislavy do Vídně. Návštěva vojenského muzea v Arsenálu. Poté odjezd směr Mikulov - Brno - Praha.


Program je rámcový, pořadí navštívených muzeí se může změnit.

- PODROBNOSTI O ZÁJEZDU -

UBYTOVÁNÍ: 2x ve 2*/3* hotelu ve dvoulůžkových pokojích se sprchou a WC.

STRAVOVÁNÍ V CENĚ: není (vlastní, viz informace o stravování).

CENA: 8 590 Kč.

NÁSTUPNÍ MÍSTA: Praha, Brno a po dohodě po trase.

MINIMÁLNÍ POČET CESTUJÍCÍCH PRO REALIZACI ZÁJEZDU: 32 osob.

V CENĚ JE ZAHRNUTO

V CENĚ NENÍ ZAHRNUTO

POVINNÉ PŘÍPLATKY

NEPOVINNÉ PŘÍPLATKY