ISTANBUL

ÇANAKKALE A GALLIPOLI

Na tomto zájezdu návštívíme muzea v tureckém Istanbulu - vojenské, letecké a technické. V asijské části v Çanakkale si prohlédneme námořní muzeum a baterii Turgut Reis. V evropské části na poloostrově Gallipoli se podíváme na prostory vyloďovacích míst, kde krváceli britští, indičtí, australští a novozélandští vojáci. Čas bude i na prohlídku centra Istanbulu s mešitami, chrámy, paláci...

Co je možné na zájezdu vidět: • minonosku Nusret z první světové války • ponorku Thornback / Uluç Ali Reis • baterii Turgut Reis s děly ráže 28 cm v pancéřových kopulích • památky na vylodění spojenců v roce 1915 na poloostrově Gallipoli...

Muzea a vstupné v ceně:Canakkale - námořní muzeum • Istanbul - vojenské muzeum, letecké muzeum, technické muzeum • Kabatepe - vojenské muzeum


TERMÍN: 09.05. - 15.05.2023

DÉLKA ZÁJEZDU: 7 dní

CENA: 26 990 Kč

DOPRAVA: LETADLEM

VELIKOST SKUPINY: MALÁ až STŘEDNÍ

STRAVOVÁNÍ V CENĚ: SNÍDANĚ

ZEMĚ: TURECKO

- PROGRAM ZÁJEZDU -


1. den

Odlet z Prahy do Istanbulu, volno dle času příletu. Nocleh.


2. den

Prohlídka technického muzea (letecká expozice s bombardérem B-24 vytaženým z moře, automobilní expozice, např. se sanitkou Albion A10 X, ukořistěnou spojencům během 1. sv. války, železniční expozice např. s historickými vozy třetí nejstarší světové podzemní dráhy, reprezentačním vagónem sultana Abdulazize, námořní expozice s ex-americkou ponorkou Thornback atd.). Poté prohlídka "civilních" památek v Istanbulu, např. historického centra s Chrámem svaté Sofie, Modrou mešitou, a palácem Topkapi atd. Nocleh ve stejném hotelu jako předchozí noc.


3. den

Prohlídka leteckého muzea (mimo jiné druhoválečné stroje P-47 Thunderbolt, PZL 24, poválečné typy Canadair, F-84 a 86, F-100, F-5, F-4 Phantom II atd.). Přejezd do centra Istanbulu do vojenského historického muzea (historická expozice od středověké osmanské říše po mírové mise v Kosovu, Bosně a invazi na Kypr). Poté návrat do centra a pokračování v prohlídce města. Nocleh opět ve stejném hotelu jako předchozí noc.


4. den

Odjezd z Istanbulu vypůjčenými mikrobusy na poloostrov Gallipoli na místa vyloďovacích pláží. Prohlídka příslušných muzeí vylodění, fortů a památníků. Nocleh v Eceabatu.


5. den

Přejezd trajektem přes Dardanelský průliv na asijskou stranu do Çanakkale. Návštěva námořního muzea, které je umístěno v hradu Cemenlik. U muzea je i přesná replika minonosky Nusrat. Ve městě i okolí je možné si prohlédnout několik starších i novějších pobřežních baterií a to i se zachovalými kanóny, například baterii Turgut Reis s pancéřovými kopulemi a kanony ráže 28 cm firmy Krupp. Nocleh opět v Eceabatu.


6. den

Návrat do Istanbulu. Po cestě zastávka dle možností na moderním tureckém opevnění. Po příjezdu do Istanbulu možná individuální prohlídka centra. Nocleh.


7. den

Přesun na letiště a odlet do Prahy.


Program je rámcový, pořadí navštívených muzeí se může změnit.

- PODROBNOSTI O ZÁJEZDU -

UBYTOVÁNÍ: 6x ve 3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích se sprchou a WC.

STRAVOVÁNÍ V CENĚ: snídaně (jinak vlastní, viz informace o stravování).

CENA: 26 990 Kč.

NÁSTUPNÍ MÍSTA: Praha - Letiště Václava Havla.

MINIMÁLNÍ POČET CESTUJÍCÍCH PRO REALIZACI ZÁJEZDU: 10 osob.

POZNÁMKA: termín zájezdu se může mírně změnit (+/- max. 2 dny) a to na základě dostupnosti letenek.

V CENĚ JE ZAHRNUTO

V CENĚ NENÍ ZAHRNUTO

  • KAPESNÉ NA ÚTRATU

NEPOVINNÉ PŘÍPLATKY