SKOTSKO

LODĚ A LETADLA

Letecký zájezd do Skotska, na kterém uvidíme lodě, letadla a vojenská muzea. Prohlédneme si lodě z 19. století - fregatu Unicorn, trojstěžník Glenlee. V Edinburghu pak uskutečníme prohlídku královské jachty Britania. Navštívíme na edinburském hradě ústřední skotské muzeum a v Perthu muzeum pluku Black Watch. V Arisaigu se podíváme na místa, kde probíhal výcvik československých parašutistů.

Co je možné na zájezdu vidět: • královskou jachtu Britania • fregatu Unicorn z roku 1824 • skotské vojenské muzeum • protiatomový kryt v Troywoodu • místa výcviku československých parašutistů...

Muzea a vstupné v ceně:Blackness - hrad • Dundee - fregata Unicorn, parník Discovery • Edinburgh - hrad a skotské vojenské muzeum, královská jachta Britania • Falkirk Wheel - lodní výtah • North Brewick - skotské letecké muzeum • Perth - muzeum pluku Black Watch • Pitlochry - palírna whisky • Troywood - atomový bunkr

Volné vstupy:Glasgow - technické muzeum, parník Queen Mary


TERMÍN: 23.08. - 30.08.2023

DÉLKA ZÁJEZDU: 8 dní

CENA: 39 990 Kč

DOPRAVA: LETADLEM

VELIKOST SKUPINY: MALÁ až STŘEDNÍ

STRAVOVÁNÍ V CENĚ: NENÍ

ZEMĚ: VELKÁ BRITÁNIE

- PROGRAM ZÁJEZDU -


1. den

Odlet z Prahy do Glasgow nebo Edinburghu. Přejezd na ubytování. Dle času příletu individuální volno. Nocleh.


2. den

Prohlídka královského hradu v Edinburghu a zdejšího ústředního skotského vojenského muzea. Prohlídka královské jachty Britania. Návrat na nocleh do Glasgow.


3 den

Odjezd z Glasgow na návštěvu atomového bunkru v Troywoodu. Poté prohlídka zakotvených historických lodí v Dundee - fregaty HMS Unicorn z roku 1824, trojstěžníku RRS Discovery z roku 1901. Nocleh v Perthu.


4. den

Odjezd z Perthu do Arisaigu, zastávka u památníku čsl. parašutistů a u usedlostí, kde probíhal jejich výcvik. V okolí Fort William zastávka u proslulého Glenfinnanského viaduktu a u soustavy osmi zdymadel - tzv. Neptunových schodů. Návrat na nocleh do Perthu.


5. den

Prohlídka muzea známého skotského pluku Black Watch v Perth. Pak přejezd do nedaleké palírny whisky ve městečku Pitlochry. Nocleh v Glasgow.


6. den

Projížďka lodí po kanálu. Ve Falkirk je unikátní rotační lodní výtah, spojující dva kanály. Výtah vyzdvihne loď, kterou poplujeme, o 24 metrů. Poté odjezd do North Berwicku, zde prohlídka skotského leteckého muzea. Návrat na nocleh do Glasgow.


7. den

Nejdříve prohlídka hradu Blackness Castle na břehu zálivu Firth of Forth, pak návrat do Glasgow na prohlídku Riverside muzea. Jde o technické muzeum, vystavující automobily skotské výroby, lokomotivy, první šlapací kolo, modely lodí... Perlou je zde zakotvený trojstěžník Glenlee z roku 1896. Nocleh opět v Glasgow.


8. den

Přesun na letiště. Odlet a přílet do Prahy.


Program je rámcový, pořadí navštívených muzeí se může změnit.

- PODROBNOSTI O ZÁJEZDU -

UBYTOVÁNÍ: 7x ve 2*/3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích se sprchou a WC.

STRAVOVÁNÍ V CENĚ: není (jinak vlastní, viz informace o stravování).

CENA: 39 990 Kč.

NÁSTUPNÍ MÍSTA: Praha - Letiště Václava Havla.

MINIMÁLNÍ POČET CESTUJÍCÍCH PRO REALIZACI ZÁJEZDU: 10 osob.

V CENĚ JE ZAHRNUTO

V CENĚ NENÍ ZAHRNUTO

PŘÍPLATKY