STŘEDNÍ ANGLIE

Během tohoto zájezdu po Střední Anglii se navštíví muzea pozemní techniky, letadel i lodí. Navštívíme jedno z největších britských leteckých muzeí v Cosfordu, vojenské muzeum Armourgeddon a britské automobilní muzeum v Gaydonu. Podíváme se do řídícího střediska bitvy o Atlantik v Liverpoolu a do protiatomového bunkru v Nantwich. V Hartlepoolu pak uvidíme historickou fregatu Trincomalee z roku 1817. Čas bude i na prohlídku historických center Chesteru a Yorku. 

Co je možné na zájezdu vidět: • těžké bombardéry Lincoln, Vulcan, Victor • fregatu Trincomalle z roku 1817 • bombardér Halifax • historická městská centra v Chesteru a Yorku...

Muzea a vstupné v ceně:Armourgeddon - vojenské muzeum • Elvington - letecké muzeum • Hartlepool - národní muzeum Royal Navy • Liverpool - řídící středisko bitvy o Atlantik • Nantwich - protiatomový bunkr • Gaydon - britské automobilní muzeum.

Volné vstupy:Cosford - RAF muzeum • Liverpool - Merseyside maritime museum • York - železniční muzeum.


TERMÍN: 21.07. - 28.07.2024

DÉLKA ZÁJEZDU: 8 dní

CENA: 34 990 Kč

DOPRAVA: LETADLEM

VELIKOST SKUPINY: MALÁ až STŘEDNÍ

STRAVOVÁNÍ V CENĚ: NENÍ

ZEMĚ: VELKÁ BRITÁNIE

- PROGRAM ZÁJEZDU -


1. den

letecky Praha - Manchester, přejezd do Chesteru. Individuální prohlídka centra města. Nocleh.


2. den

v Liverpoolu prohlídka podzemního bunkru, kde bylo za druhé světového řídící středisko bitvy o Atlantik. Pak prohlídka námořního muzea. Návrat do Chesteru, procházka po historickém centru města i se zachovalými středověkými a římskými hradbami, s domy s arkádami a katedrálou. Nocleh.


3 den

přejezd do Nantwich na prohlídku "The Hack Green Secret Nuclear Bunker". Bunkr sloužil za 2. světové války jako jedno z řídících středisek PVO Británie. V období studené války pak objekt byl připraven jako úkryt pro oblastní správu v případě nukleární války. Poté přejezd do Cosfordu do muzea RAF sever. Z nepřeberného množství zajímavých letounů možno zmínit sebevražedný Yokosuka MXY-7 Ohka, Mitsubishi Ki-46-III 'Dinah', množství britských prototypů, existujících v jednom exempláři atd. Nocleh.


4. den

odjezd z Birminghamu do Gaydonu, kde je umístěno největší britské automobilní muzeum s asi 250 vozidly, umístěnými ve dvou velkých halách. Prezentuje britskou automobilní produkci od nejstarších vozů z konce 19. století po moderní dobu. U Leicestru prohlídka Armourgeddon Military Museum se sbírkou především britské obrněné techniky. Pak přejezd na nocleh do Leedsu.


5. den

nejprve prohlídka Yorkshire Air Museum v Elvingtonu, které je umístěno na zdejším letišti, které bylo mimo jiné využíváno spojeneckými bombardovacími squadronami. Nejcennějším exponátem je zřejmě jediný komplexně zachovalý Handley Page Halifax. Pak návrat do Yorku na prohlídku Britského železničního muzea s asi 100 lokomotivami a 200 dalšími exponáty vozového parku, možno zde vidět např. královský vlak královny Viktorie, množství originálních parních lokomotiv od roku 1829, např. držitelku světového rychlostního rekordu (203 km/h) parních lokomotiv Mallard, ale také např. japonský Šinkansen. Čas bude i na procházku po historickém centru města s katedrálou, středověkými hradbami... Návrat na nocleh do Leedsu.


6. den

z Leedsu přejezd do Hartlepoolu, který sloužil jako základna britského loďstva v roce 1914. Přístav byl, jako jeden z mála na britské půdě, ostřelován v prosinci 1914 německými loděmi. Obranu přístavu zajišťovala i baterie Heugh Battery, kterou včetně muzea navštívíme. V Hartlepoolu prohlédneme i originální fregatu Trincomalle z roku 1817. Pak návrat do Leedsu.


7. den

v Leedsu prohlídka královské zbrojnice s neuvěřitelným množstvím brnění, mečů a šavlí… Přejezd do Manchesteru na prohlídku moderně (!) pojatého Imperial War Musea Sever. Nocleh.


8. den

odlet z Manchesteru do Prahy.


Program je rámcový, pořadí navštívených muzeí se může změnit.

- PODROBNOSTI O ZÁJEZDU -

UBYTOVÁNÍ: 7x ve 2*/3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích se sprchou a WC.

STRAVOVÁNÍ V CENĚ: není (jinak vlastní, viz informace o stravování).

CENA: 34 990 Kč.

NÁSTUPNÍ MÍSTA: Praha - Letiště Václava Havla.

MINIMÁLNÍ POČET CESTUJÍCÍCH PRO REALIZACI ZÁJEZDU: 8 osob.

V CENĚ JE ZAHRNUTO

V CENĚ NENÍ ZAHRNUTO

POVINNÉ PŘÍPLATKY

NEPOVINNÉ PŘÍPLATKY