USA

FLORIDA, GEORGIA, ALABAMA...

Při tomto zájezdu navštívíme státy jihovýchodní části USA - Floridu, Georgii, Alabamu, Severní a Jižní Karolínu. Navštívíme vojenská a letecká muzea ve Warner Robins, Mobile, Pensacole, muzeum pěchoty, výsadkového vojska a další. Uvidíme bitevní lodě USS Alabama a USS North Carolina, letadlovou loď  USS Yorktown. Podíváme se i na základnu Fort Moore / Benning, kde bude den otevřených dvěří s možností vidět téměř 200 kusů obrněné techniky. Zajimává bude také určitě celodenní návštěva Kennedyho vesmírného střediska s projížďkou autobusem po Cape Canaravel.

Co je možné na zájezdu vidět: • sbírku 200 kusů obrněné techniky - mj. americké prototypy tanků T28, T29, T34, T43, T54... • bitevní lodě USS Alabama a North Carolina • letadlovku USS • Yorktown • ponorku USS Drum • SR-71 Blackbird, bombardér B-52 Stratofortress, stíhačku P-51 Mustang... • rakety Mercury-Redstone, Mercury-Atlas, Saturn V, lunární modul Gemini 9...

Muzea a vstupné v ceně:Merritt Island - Kennedyho vesmírné středisko • Mobile - USS Alabama a ponorka USS Drum • Mt Pleasant - námořní muzeum a Patriot Point • Savannah - železniční muzeum a muzeum města • Wilmington - USS North Carolina.

Volný vstup:Columbia - vojenské muzeum Jižní Karolíny • Columbus - muzeum pěchoty • Eglin AFB - letecké muzeum • Fayetteville - muzeum výsadkového vojska • Fort Moore - sbírka obrněné techniky • Pensacola - muzeum námořního letectva • Robins AFB - letecké muzeum • Starke - muzeum Camp Blanding.


TERMÍN: 25.04. - 06.05.2024.

DÉLKA ZÁJEZDU: 12 dní

CENA: 90 990 Kč

DOPRAVA: LETADLEM

VELIKOST SKUPINY: MALÁ až STŘEDNÍ

STRAVOVÁNÍ V CENĚ: LEHKÁ SNÍDANĚ

ZEMĚ: SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ

- PROGRAM ZÁJEZDU -


1. den

odlet z Prahy, mezipřistání v některém z evropských letišť. Přílet do Atlanty. Vyzvednutí mikrobusu a přesun na ubytování. Podle času příletu volno a nocleh.


2. den

přejezd na prohlídku leteckého muzea ve Warner Robins s několika pavilony (obří B-52, B-29, B-17, B-1B., SR-71, Lockheed U-2...), a poté muzea pěchoty v Columbusu, které mapuje historii pěchoty armády Spojených států od americké revoluce až po současné operace. V přilehlé části je pak kopie druhoválečné základny Fort Benning. Nocleh.


3. den

76. výročí založení základny Fort Moore (Fort Benning), dny otevřených dveří - téměř 200 kusů renovované/rekonstruované obrněné techniky (mimo jiné jediný na světě Ford 3-ton M1918 / první americký tank, T-4/M1, M1922, britský Mark V, Mark A Whippet, britsko-americký Mark VIII ¨"Liberty", M4, M10, sovětské T-34/76, ASU-57, francouzské Somua S35, AMX-30B, AMX-13/90, německé Sd.Kfz 251/9, StuG III, Marder II, Panzer II, Panther, Tiger I a II, Kanonenjagdpanzer, italské M14/41, Carro Armato M13/40, japonské Type 95 Ha-Go, Type 97 Te-Ke, americké M22, M24, M26, M47, M48, M103, M1 Abrams Block III, M60A3 TTS, prototypy amerických tanků T28, T29, T34, T43, T54, T69, T92, HSTV(L) a další). Volno a nocleh.


4. den

přejezd do Mobile, prohlídka bitevní lodě USS Alabama, ponorky USS Drum a venkovní techniky. Poté prohlídka muzea námořního letectva na základně Blue Angels v Pensacole - největší světové muzeum námořních letadel, na 150 letadel (druhoválečné Gruman Hellcat, Wildcat, Tigercat, Beatcat, PBY Catalina, poválečný např. F-11 a množství leteckých unikátů). Nocleh.


5. den

prohlídka leteckého muzea na základně Eglin (Eglin Air Force Base), zde např. SR-71, B-17, B-25, B-47, B-52, P-51 (F-51). Přejezd do Jacksonville. Nocleh.


6. den

celodenní výjezd na prohlídku vesmírného střediska John F. Kennedy Space Center i s projížďkou autobusem po Cape Canaveral, kde probíhaly starty programů Apollo, Skylab, Space Shuttle... V návštěvnickém centru je k vidění mnoho exponátů a expozic k letům do vesmíru, mimo jiné rakety Redstone, Atlas, Gemini-Titan II, Juno, Delta, Saturn V, kabina Sigma 7, lunární modul Gemini 9... Poté návrat na ubytování do Jacksonville. Nocleh.


7. den

odjezd z Jacksonville, prohlídka vojenského parku v Camp Blanding - základně, která byla za druhé světové války táborem německých válečných zajatců. Poté prohlídka železničního muzea a muzea historie města Savannah (nejstaršího města v Georgii). Nocleh.


8. den

přejezd do Charlestonu návštěva "Patriot Point" – letadlová loď Yorktown, torpédoborec Laffey, expozice k vietnamské válce. Poté prohlídka Fortu Moultrie. Přejezd na nocleh.


9. den

ve Wilmingtonu v Severní Karolině prohlídka bitevní lodi North Carolina, přejezd do Fayeteville, zde prohlídka muzea výsadkového vojska USA. Nocleh.


10. den

přejezd do Atlanty, po cestě prohlídka vojenského muzea Jižní Karolíny ve městě Colimbia. Nocleh.


11. den

dle času volno a odlet z Atlanty do Prahy.


12. den

přílet (s mezipřistáním) do Prahy


Program je rámcový, pořadí navštívených muzeí se může změnit.

- PODROBNOSTI O ZÁJEZDU -

UBYTOVÁNÍ: 10x ve 2*/3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích se sprchou a WC.

STRAVOVÁNÍ V CENĚ: lehká snídaně (jinak vlastní, viz informace o stravování).

CENA: 90 990 Kč.

NÁSTUPNÍ MÍSTA: Praha - Letiště Václava Havla.

MINIMÁLNÍ POČET CESTUJÍCÍCH PRO REALIZACI ZÁJEZDU: 8 osob.

V CENĚ JE ZAHRNUTO

V CENĚ NENÍ ZAHRNUTO

  • KAPESNÉ NA ÚTRATU
  • VYŘÍZENÍ REGISTRACE ESTA (poplatek 21 USD = cca 480 Kč).

POVINNÉ PŘÍPLATKY

NEPOVINNÉ PŘÍPLATKY