LISABON

A OKOLÍ

Letecký zájezd do Lisabonu, kde bude po celou dobu ubytování v jednom hotelu. V Lisabonu prohlídky vojenského a námořního muzea, v Almadě námořního muzea s rekonstruovanou fregatou Don Fermando II. V Sintře kromě leteckého muzea (mj. Bleriot XI, Lockheed P2 Neptune a P3 Orion, JU 52, Hurricane a Spitfire, Fiat G91, 7P Corvair …) i prohlídka národního paláce Pena. V okolí Lisabonu zastávka u středověkých pevností v Cacais a Forte de Guincho a výlet mikrobusem do města Evora, ve které jsou stavby počínaje římskou érou, přes maurskou nadvládu až po gotiku. Samozřejmě bude také i prohlídka pamětihodností Lisabonu. 

Co je možné na zájezdu vidět: • námořní průzkumné letouny Lockheed P2 Neptune a P3 Orio • rekonstruovanou fregatu Don Fernando II původně z roku 1863 • paláce Pena a Mafra.

Muzea a vstupné v ceně: • Almada - námořní muzeum • Lisabon - vojenské muzeum, muzeum bojovníků, Belémská věž • Mafra - zámek a klášter • Sintra - letecké muzeum, palác Pena.


TERMÍN: 09.04. - 15.04.2024

DÉLKA ZÁJEZDU: 7 dní

CENA: 32 590 Kč

DOPRAVA: LETADLEM

VELIKOST SKUPINY: MALÁ až STŘEDNÍ 

STRAVOVÁNÍ V CENĚ: NENÍ

ZEMĚ: PORTUGALSKO

- PROGRAM ZÁJEZDU -


1. den:

odlet z Prahy přímým spojem nebo s přestupem do Lisabonu. Dle času příletu možný individuální program. Nocleh.


2. den:

v Lisabonu prohlídka vojenského muzea a muzea bojovníků. Individuální procházka centrem. Nocleh.


3. den:

na druhé straně řeky Tajo v Almadě prohlídka námořního muzea. Hlavním exponátem je renovovaná fregata Don Fernando II původně z roku 1863. Nocleh.


4. den:

prohlídka paláce a kláštera v Mafře, poté leteckého muzea u Sintry. Návrat do Lisabonu, možno projet se historickými tramvajemi, navštívit belémskou věž apod. Nocleh.


5. den:

výjezd mikrobusem do Evory. Ta je nazývána muzeem architektury v Portugalsku. Město je zapsáno v seznamu světového kulturního dědictví. Najdeme zde památky z římské doby – Římský chrám, gotickou katedrálu, akvadukt ze 16. století, několik klášterů a paláců. Po prohlídce návrat do Lisabonu. Nocleh.


6. den:

mikrobusem do Sintry, zde prohlídka národního paláce Pena. Poté odjezd na pobřeží do města Cascais na prohlídku zdejší pevnosti Forte de Nossa Senhora. O kus dále přímo na pobřeží Atlantiku prohlídka Forte de Guincho. Nocleh.


7. den:

odlet do Prahy přímým spojem nebo s přestupem.


Program je rámcový, pořadí navštívených muzeí se může změnit.

- PODROBNOSTI O ZÁJEZDU -

UBYTOVÁNÍ: 6x ve 3* hotelu ve dvoulůžkových pokojích se sprchou a WC.

STRAVOVÁNÍ V CENĚ: není (vlastní, viz informace o stravování).

CENA: 32 590 Kč.

NÁSTUPNÍ MÍSTA: Praha - Letiště Václava Havla.

MINIMÁLNÍ POČET CESTUJÍCÍCH PRO REALIZACI ZÁJEZDU: 8 osob.

V CENĚ JE ZAHRNUTO

V CENĚ NENÍ ZAHRNUTO

  • STRAVOVÁNÍ
  • KAPESNÉ NA ÚTRATU

POVINNÉ PŘÍPLATKY

NEPOVINNÉ PŘÍPLATKY