MOSKVA

MUZEA A VOJENSKÁ PŘEHLÍDKA 9.5.

Zájezd k oslavám Dne vítězství - každoroční vojenská přehlídka. Během tohoto zájezdu se podíváme na přehlídku a navštívíme nejdůležitější vojensko-historická muzea v Moskvě a okolí - tankové muzeum v Kubince a Patriot Parku, Ústřední muzeum ozbrojených sil a Muzeum Velké vlastenecké války 1941 - 1945 na Pokloné Hoře... Zbude čas i na prohlídku samotného centra Moskvy.

Co můžete na zájezdu vidět: • tankové muzeum Kubinka: prototypy obrněných vozidel, které jinde neuvidíte - SU-14, SU-100Y, T-126 (SP), Objekt 279... • Tiger I a II, Karl-Gerät, Ferdinand, Maus, Sturer Emil, T-28, T-35, IS-2 • 305 mm žel. kanón TM-3-12 • balistickou raketu RS-24 Jars • T-14 Armata, 2S35 Koalicija-SV, 9K37 Buk, S-400 Triumf • B 396 Novosibirský Komsomolec a další.

Muzea a vstupné v ceně: Moskva - Ústřední muzeum ozbrojených sil, muzeum vojenského námořnictva, Muzeum Velké vlastenecké války 1941 - 1945Kubinka - tankové muzeum, muzeum Patriot Park.

TERMÍN: ZDE

DÉLKA ZÁJEZDU: 6 DNÍ

DOPRAVA: LETADLEM

STRAVOVÁNÍ: SNÍDANĚ

ZEMĚ: RUSKO

- PROGRAM ZÁJEZDU -

1. den: odlet z Prahy a přílet do Moskvy. Přesun na ubytování do hotelu. Volno a nocleh.

2. den: autobusem do Kubinky, asi 60 km západně od Moskvy. Zde prohlídka původního tankového muzea Kubinka. Unikátní sbírka transportérů, obrněných aut, lehkých, středních a těžkých tanků včetně různých prototypů, které jinde nejsou. Zastoupena je zde především ruská a sovětská produkce, ale také německá technika a vozidla z II. světové války, protivníků i spojenců. Přesun a prohlídka vedlejšího Patriot Parku, kde je muzeum "Cesta k vítězství". Zde si je možné prohlédnout zblízka německé tanky Tygr, Královský tygr a jiné kusy techniky, která jinde v takové koncentraci není. Je zde k vidění i japonská technika a téměř 300 kusů sovětských a ruských letadel, pozemní a jiné techniky. Po prohlídce návrat autobusem do Moskvy. Nocleh.

3. den: prohlídka Ústředního muzea ozbrojených sil s vnitřní expozicí ve 24 sálech a s více než 150 kusy vojenské techniky ve venkovní expozici. Poté prohlídka vojenského Muzea Velké vlastenecké války 1941 - 1945 na Pokloné hoře s vnitřní a venkovní rozsáhlou expozicí. Přesun do centra města. Nocleh.

4. den: ranní přesun na jednu z hlavních moskevských tříd vedoucích z Rudého náměstí. Sledování průjezdu vojenské techniky z některého individuálně vybraného místa. Pak odjezd metrem na prohlídku vojenského námořního muzea Ruska s ponorkou B-396 projektu 641B "Novosibirský komsomolec", ekranoplánem "Orljonok" a útočným člunem na vzduchovém polštáři "Skat". Návrat do centra Moskvy. Tento den probíhají v centru Moskvy velké oslavy. Možnost shlédnout průvod Nesmrtelného pluku i s válečnými veterány, různých koncertů nebo největšího ohňostroje v roce. Nocleh.

5. den: volno celý den. Možnost individuální prohlídky některého z mnoha dalších muzeí (Muzeum kosmonautiky, Muzeum vlastenecké války 1812...) nebo centra Moskvy (Rudé náměstí, Kreml, Bolšoj těatr, obchodní dům GUM, chrám Vasila Blaženého...). Nocleh. 

6. den: přesun na letiště, odlet z Moskvy a přílet do Prahy.

Program je rámcový, pořadí navštívených muzeí se může změnit i s ohledem na případné omezení pohybu v centru Moskvy. Program je možno doplnit individuálně o další zajímavosti. Každý den po ukončení oficiálního "vojenského" programu možnost individuální prohlídky centra nebo projížďky lodí po řece Moskvě.

- PODROBNOSTI O ZÁJEZDU -

UBYTOVÁNÍ: 5x v 3* hotelu ve dvoulůžkových pokojích se sprchou a WC.

STRAVOVÁNÍ: snídaně (jinak vlastní, viz informace o stravování).

NÁSTUPNÍ MÍSTA: Praha - Letiště Václava Havla.

MINIMÁLNÍ POČET CESTUJÍCÍCH PRO REALIZACI ZÁJEZDU: 10 osob.

V CENĚ JE ZAHRNUTO

V CENĚ NENÍ ZAHRNUTO

  • KAPESNÉ NA ÚTRATU