RUSKO

MOSKVA, STALINGRAD, PROCHOROVKA...

Autobusový zájezd na "východ". V Moskvě navštívíme tankové muzeum Kubinka, Ústřední vojenské muzeum a další. Podíváme se na výstavu ARMIJA v Patriot Parku. Dva dny strávíme ve Stalingradu a okolí. Zastavíme se na místě tankové bitvy u Prochorovky. Po cestě samozřejmě nezapomeneme na další důležitá místa - memoriální komplex v Katyni, Varšavu, Kaunas...

Co je možné na zájezdu vidět: • muzeum Kubinka a Park Patriot: prototypy obrněných vozidel, které jinde neuvidíte - SU-14, SU-100Y, T-126, Objekt 279, také Tiger II, Karl-Gerät, Ferdinand, Maus, Sturer Emil... • japonskou a maďarskou obrněnou techniku • Mamajevovu mohylu a Pavlovův dům • bitevní pole u Prochorovky, Stalingrad • Lavočkin La 7, 15, 250, Su 100, Mjasisčev M-50, celé vývojové řady MiGů, Su, Tu, Jak..., americké P-63... • nejmodernější ruskou vojenskou techniku a další.

Muzea a vstupné v ceně: • Varšava - vojenské muzeumVolgograd - muzeum Panorama stalingradské bitvy, muzeum "zbraně vítězství", muzeum zajetí maršála Pauluse • Kaunas - protiatomový kryt KGB, letecké muzeum, vojenské muzeum • Prochorovka - tankové muzeum, vojenské muzeum • Ponyri - vojenské muzeum • Orel - vojenské muzeum • Moskva - vojenské muzeum, muzeum Vadima ZadorožnéhoKubinka - tankové muzeum, muzeum Patriot ParkMonino - letecké muzeumBělgorod - vojenské muzeum • Brjansk - muzeum Partyzánská poljana • Katyň - vojenské muzeum.

TERMÍN: ZDE

DÉLKA ZÁJEZDU: 16 DNÍ

DOPRAVA: AUTOBUSEM

STRAVOVÁNÍ: NENÍ

ZEMĚ: LITVA, LOTYŠSKO, POLSKO, RUSKO

- PROGRAM ZÁJEZDU -

1. den: odjezd z ČR v nočních hodinách po trase Pardubice - Svitavy - Olomouc - Ostrava.

2. den: průjezd Polskem do Varšavy, zde prohlídka vojenského muzea (případně jiného dle výběru) a pobočky obrněné a letecké techniky ve fortu Sadyba - zde mimo jiné nově restaurovaný polský tank 7TP a FT 17. Poté přejezd k hranici polsko-litevské na nocleh.

3. den: v Kaunasu prohlídka atomového krytu KGB a pak leteckého muzea, přejezd do Lotyšska do Rezekne. Nocleh.

4. den: odjezd do Moskvy přes lotyšsko-ruskou hranici po trase Velikije Luki - Volokolamsk - Moskva. Nocleh v Moskvě.

5. den: výjezd do tankového muzea v Kubince (bohatá sbírka ruské a sovětské obrněné techniky včetně nikde jinde neviděných prototypů, ale také německá, mj. Maus, 60 cm moždíř Karl, maďarská a spojenecká technika). Poté přejezd do soukromého muzea Vadima Zadorožného. Zde je vystavena vojenská technika německá, sovětská, ale třeba také kompletní sbírka reprezentačních automobilů sovětských vládců. Návrat na nocleh.

6. den: prohlídka Ústředního muzea ozbrojených sil v centru Moskvy, pak přejezd do Monina do ústředního leteckého muzea. Návrat do Moskvy, individuální procházka po centru. Nocleh.

7. den: přejezd do Patriot Parku, kde se koná obří zbrojařská výstava Armija. K vidění je nejmodernější ruská, ale i běloruská technika, a také výrobky dalších států - Číny, Indie, Izraele... Součástí výstavy jsou i ostré střelecké ukázky na střelnici v Alabinu včetně salv z raketometů, děl, tanků. V areálu Patriot Parku je i muzeum. Zde si je možné prohlédnout zblízka německé tanky Tygr, Královský tygr a jiné kusy techniky, která jinde v takové koncetraci není. Je zde k vidění i japonská technika a téměř 300 kusů sovětských a ruských letadel, pozemní a jiné techniky. Přejezd přes noc do Volgogradu (Stalingradu).

8. a 9. den: příjezd do Stalingradu. Program zajišťuje naše partnerská cestovní kancelář. Během těchto dvou dnů bude na programu: projížďka autobusem na téma Volgograd - město hrdina s návštěvou historicko memoriálního komplexu Mamajevova mohyla, dále panorama stalingradské bitvy, legendárního Pavlovova domu, výstava "zbraně vítězství", muzeum zajetí štábu německé 6. armády a další místa spojená se stalingradskou bitvou. Ubytování ve stejném hotelu po obě noci.

10. den: odjezd z Volgogradu do Voroněže. Nocleh.

11. den: přejezd do Bělgorodu, prohlídka vojenského muzea, pak přejezd do legendární Prochorovky, zde zastávka u zvonice na místě tankové bitvy, poté prohlídka tankového a vojenského muzea. Pak odjezd na nocleh do Kurska.

12. den: odjezd z Kurska do Ponyri, jenž leží ve směru ze severu útočící německé skupiny armád Střed, prohlídka zdejšího muzea. Poté přejezd do Orla, zde nocleh.

13. den: odjezd z Orla, přes Brjansk, které bylo centrem rozsáhlé oblasti působení partyzánských oddílů, zde zde zastávka památníku a muzea k partyzánské válce. Poté přejezd do Smolenska, zde nocleh a možnost prohlídky centra.

14. den: v Katyni prohlídka památníku na "katyňský masakr". Od roku 2018 je zde nově otevřené muzeum s expozicí "Rusko a Polsko ve XX. století". Poté přejezd na sever podél rusko-běloruské hranice do Lotyšska. Nocleh v Lotyšsku v Rezekne.

15. den: z Rezekne přes Kaunas (prohlídka vojenského muzea) do Varšavy na nocleh.

16. den: u Varšavy bude zastávka v muzeu motorizace a techniky v Otrebusach, poté odjezd do ČR směr Ostrava, Olomouc, Pardubice.

Program je rámcový, pořadí navštívených muzeí se může změnit.

- PODROBNOSTI O ZÁJEZDU -

UBYTOVÁNÍ: 13x v 2*/3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích se sprchou a WC.

STRAVOVÁNÍ: není (vlastní, viz informace o stravování).

NÁSTUPNÍ MÍSTA: Praha, Pardubice, Svitavy, Olomouc, Ostrava a po dohodě po trase.

MINIMÁLNÍ POČET CESTUJÍCÍCH PRO REALIZACI ZÁJEZDU: 32 osob.

V CENĚ JE ZAHRNUTO

V CENĚ NENÍ ZAHRNUTO