MOSKVA

MUZEA A VOJENSKÁ VÝSTAVA ARMIJA

Zájezd na prezentaci nejmodernější ruské a světové vojenské techniky, bojové a střelecké ukázky - to je mezinárodní vojensko-technická výstava ARMIJA. V průběhu zájezdu dále navštívíme nejdůležitější vojensko-historická muzea v Moskvě a okolí - Kubinku, Patriot Park, Ústřední muzeum ozbrojených sil, Muzeum Velké vlastenecké války, letecké muzeum v Moninu... Stranou nezůstanou ani jiná muzea či samotná Moskva.

Co můžete na zájezdu vidět: • tankové muzeum Kubinka: prototypy obrněných vozidel, které jinde neuvidíte - SU-14, SU-100Y, T-126 (SP), Objekt 279... • Tiger I a II, Karl-Gerät, Ferdinand, Maus, Sturer Emil, T-28, T-35, IS-2 • 305 mm žel. kanón TM-3-12 • balistickou raketu RS-24 Jars • T-14 Armata, 2S35 Koalicija-SV, 9K37 Buk, S-400 Triumf • Lavočkin La 7, 15, 250, Su 100, Mjasisčev M-50, celé vývojové řady MiGů, Su, Tu, Jak..., americké P-63, P-63 Kingcobra, A-20 Boston • B 396 Novosibirský Komsomolec a další.

Muzea a vstupné v ceně: • Moskva - Ústřední muzeum ozbrojených silmuzeum vojenského námořnictvamuzeum Vadima ZadorožnéhoMuzeum Velké vlastenecké války 1941 - 1945Monino - letecké muzeumKubinka - tankové muzeum, muzeum Patriot Park.

TERMÍN: ZDE

DÉLKA ZÁJEZDU: 6 DNÍ

DOPRAVA: LETADLEM

STRAVOVÁNÍ: SNÍDANĚ

ZEMĚ: RUSKO

- PROGRAM ZÁJEZDU -

1. den: odlet z Prahy a přílet do Moskvy. Přesun na ubytování do hotelu. Volno a nocleh.

2. den: autobusem do Kubinky, asi 60 km západně od Moskvy. Zde prohlídka původního tankového muzea Kubinka. Unikátní sbírka transportérů, obrněných aut, lehkých, středních a těžkých tanků včetně různých prototypů, které jinde nejsou. Zastoupena je zde především ruská a sovětská produkce, ale také německá technika a vozidla z II. světové války, protivníků i spojenců. Po prohlídce návrat na okraj Moskvy, návštěva soukromého muzea techniky Vadima Zadorožného. Je zde shromážděna jak vojenská technika, tak i reprezentační automobily sovětských státních a stranických představitelů a rovněž neuvěřitelná sbírka motocyklů Jawa a jiné techniky. Po prohlídce návrat autobusem do Moskvy. Nocleh.

3. den: prohlídka Ústředního muzea ozbrojených sil s vnitřní expozicí ve 24 sálech a s více než 150 kusy vojenské techniky ve venkovní expozici. Poté prohlídka vojenského Muzea Velké vlastenecké války 1941 - 1945 na Pokloné hoře s vnitřní a venkovní rozsáhlou expozicí. Přesun do centra města. Nocleh.

4. den: přejezd vlakem do Golitsyna, celodenní návštěva zbrojařské výstavy ARMIJA 2020. K vidění je nejmodernější ruská, ale i běloruská technika, a také výrobky dalších států - Číny, Indie, Izraele... Součástí výstavy jsou i ostré střelecké ukázky na střelnici v Alabinu včetně salv z raketometů, děl, tanků. V areálu Patriot Parku je i muzeum "Cesta k vítězství". Zde si je možné prohlédnout zblízka německé tanky Tygr, Královský tygr a jiné kusy techniky, která jinde v takové koncetraci není. Je zde k vidění i japonská technika a téměř 300 kusů sovětských a ruských letadel, pozemní a jiné techniky. Po prohlídce návrat vlakem do Moskvy. Nocleh.

5. den: autobusový výjezd do leteckého muzea v Moninu. Zde je možné vidět celé vývojové řady MiGů, Su, Tu, Jak... a unikáty, které jinde nenaleznete. Pak odjezd metrem na prohlídku vojenského námořního muzea Ruska s ponorkou B-396 projektu 641B "Novosibirský komsomolec", ekranoplánem "Orljonok" a útočným člunem na vzduchovém polštáři "Skat". Návrat do centra Moskvy. Nocleh.

6. den: individuální volno (dle času odletu). Přesun na letiště, odlet z Moskvy a přílet do Prahy.

Program je rámcový, pořadí navštívených muzeí se může změnit. Každý den po ukončení oficiálního "vojenského" programu možnost individuální prohlídky centra nebo projížďky lodí po řece Moskvě.

- PODROBNOSTI O ZÁJEZDU -

UBYTOVÁNÍ: 5x v 3* hotelu ve dvoulůžkových pokojích se sprchou a WC.

STRAVOVÁNÍ: snídaně (jinak vlastní, viz informace o stravování).

NÁSTUPNÍ MÍSTA: Praha - Letiště Václava Havla.

MINIMÁLNÍ POČET CESTUJÍCÍCH PRO REALIZACI ZÁJEZDU: 10 osob.

V CENĚ JE ZAHRNUTO

V CENĚ NENÍ ZAHRNUTO

  • KAPESNÉ NA ÚTRATU